Yaklaşık 3 yıl önce birdenbire bir bağlama çalma sevdasıyla başladı bende müzik tutkusu.

Özellikle EGE Zeybekleri, oldum olası inanılmaz sevdiğim ezgilerdi zaten. Birgün acaba çalsam nasıl olur derken çok sevdiğim bir arkadaşım vasıtası ile tanıştım Erhan hocamla. Bornova’da Anadolu Müzikevi’ne adımı atış o atış. O kadar cana yakın o kadar ağırbaşlı insanlar gördüm ki gittiğim yerde bu beni çok etkiledi.

Dershanenin altında da bir çalgı yapım atölyesinin olması çok iyi bir tesadüf oldu. Duran ustayla da orada tanıştım. Anadolu’nun değişik yerlerinden gelmiş sıcacık yürekli insanlarının varlığını bu kadar geç keşfetmiş olmama kızıyorum bazen. Kısa süre sonra haftada bir günümü burada geçirmeye başladım. Gerçekten birebir aldığım dersler kadar burada edindiğim arkadaşlıklar ve arkadaşlarımdan aldığım bilgiler de çok önemli benim için.

2008 yılında ise İzmir Konak Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nda korist olarak bulundum. Türküleri bir enstrümanla seslendirmenin yanında söylemenin de çok keyifli ve eğitici olduğunu gördüm. Bana gerçekten çok büyük katkısı oldu bu çalışmanın.

Geç de olsa ucundan yakalamış olmaktan dolayı tarifsiz bir mutluluk duyuyorum.